Sitemize veri girişleri devam etmektedir.
İHRACAT ÇÖZÜMLERİ
supp-tr ye hoş geldiniz

Sıkça Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR ( SSS) :

 1-)  İşletmemizde sanayi mamülleri üretiyoruz ve ihracat’da yapıyoruz. Maliyetlerimizi düşürmek için, rekabette güçlenmek için, tedarik ve girdi maliyetlerimizi nasıl    düşürebiliriz?

Üretim maliyetini etkileyen önemli unsurlardan bir tanesi de elbette girdi fiyatlarıdır. Hammadde alımı, üretimde kullandığınız makine ve teçhizatlar, donanımlar, sarf malzemeleri ürün satış fiyatınızın oluşumunu ve işletmenizin rakiplerinizle rekabet edebilmesini doğrudan etkileyebilir. Pahalı ve kalitesiz tedarik, ihracat şansınızı sıfırlar. Bu durumda, ihtiyaç duyduğunuz her tür tedarik için Supp-tr, daha kaliteli ve ucuz alım gücü sağlayacaktır. Daha az zaman harcayarak, daha fazla satıcının size sunduğu malları değerlendirebilecek, uygun bulduğunuzu seçerek, arzu ederseniz de, finansal partnerlerimiz ile size özel sağladığımız finansal kolaylıklar sayesinde nakit akışınızı da fazla etkilemeden ihtiyaçlarınızı satın alabileceksiniz.

  2-)  Yurtiçine yönelik üretim yapıyorum. Ancak yurtdışına da açılmak, ihracat yapmak  istiyorum. Bana nasıl destek olabilirsiniz?

Supp-tr,dışsatıma uygun, bir mal veya hizmet üreten, ancak hiç  ihracat yapmayan ve yurtdışına da satış yapmak isteyen, ya da zaten ihracat yapan ancak daha fazla pazara, daha fazla mal satarak dış satımda büyümek isteyen üye işletmeler için en uygun seçeneklerden birisidir. Bu işletmeler, gerek ürettikleri mal ve hizmetleri, Supp-tr nin ilgili kategorilerine yerleştirerek, gerekse de bunlara aktivasyon vererek yurtdışındaki paydaş kurumlarına ya da ilgili kanallara ulaştırarak ihracat talepleri oluşturma yönünde destek alabilirsiniz. 

3-) Supp-tr, piyasada tedarik etmekte zorlandığım ürünler konusunda bana nasıl yardımcı olur?

 Supp-tr, işletmenizin ihtiyaç duyduğu ancak piyasada yeterince kolay ve alternatifli olarak tedarik edemediğiniz ürünlerin sağlanması konusunda size destek sağlar. Piyasada bulmakta zorlandığınız ve bizim de kayıtlarımızda bulamadığınız ürünler için bizden talepte bulunabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz, Türkiye’nin ve dünyanın her tarafından araştırma yaparak varsa makul seçenekler oluşturur ve tarafınıza sunarlar.

4-)  Supp-tr’ den nasıl mal alabilirim? Sistem nasıl işliyor?

Öncelikle, yasal prosedür gereği, Supp-tr’nin, tedarik veya mal satımı ile ilgili sözleşmesinin imzalanması ve ilgili banka hesabına, yılda bir kez alınmak üzere 100 € hizmet bedeli ödenmesi gerekir. Üyelik onayından sonra, satın almak istediğiniz ürün veya ürünlerle ilgili yaptığınız tercihleri belirliyorsunuz. Size verilen adımları takip ederek sipariş ile ilgili ödeme seçeneklerine göre ilgili ödemeyi yapıyorsunuz. Teslimat koşullarını ve gereken diğer bilgiler için gerekiyorsa, bizimle irtibat kuruyorsunuz. Siparişinizi teslim aldığınıza dair onayınız alındığında da ilgili faturanız düzenlenerek adresinize gönderiliyor.

5-)  Supp-tr kanalı ile nasıl yurtiçi satış veya ihracat yapabiliriz ?

Yine, yasal prosedür gereği, supp-tr de satılmasını istediğiniz ürünlerle ilgili, mal satış sözleşmesinin imzalanması ve ilgili banka hesabına yılda bir kez olmak üzere 100 € (veya karşılığı TL)hizmet bedeli yatırılması gerekiyor. Üyelik onayından sonra, müşteri temsilcilerimizle irtibata geçerek, supp-tr de yer almasını istediğiniz ürünlere ait görselleri, fiyat, satış koşulları ve teknik özellikleri gibi bilgileri veriyorsunuz ( veya gönderiyorsunuz. Bunlar, supp-tr veri tabanında ilgili kategorilere yerleştiriliyor. Sonra, da potansiyel müşterilerinizin siparişleri bekleniyor. Müşterinin talebi ve sizin de onaylamanız halinde, ürün de teknik olarak uygunsa numune gönderiliyor.Sipariş geldiğinde, Supp-tr operasyon merkezinde, firmanızdan sorumlu satış temsilcimiz, siparişi sizinle paylaşarak, termin tarihi ve kargo seçeneklerini karşılıklı değerlendiriyor. Son olarak, ilgili ürün veya ürünler, anlaşmalı kargo /nakliye şirketleri aracılığı ilgili teslimat prosedürü de takip edilerek alıcıyateslim ediliyor. Müşterinin teslimatı onaylamasının ardından, fatura bedeli ile ilgili ödeme mutabık kalınan şekil ve sürede hesabınıza yatırılıyor.

İhracat prosedürü de temel mantık olarak aynı olmakla birlikte, ilgili yasal gümrük süreci ve hizmetleri daha detaylı bir süreç gerektirmektedir. Burada, ihracatın sigortası yapılarak mallar sevkedilmektedir.

6-)  Supp-tr, mal tedarik sürecimde bana nasıl finans çözümleri sağlıyor?

Supp-tr, üstlendiği misyon gereği, uygun şartlarda, kamu ve özel finans kurumları ve bankalar ile, üyeleri yararına hem tedarik ve hem de satış süreçleri için uygun geliştirdiği finansal çözümleri geliştirmektedir. Bankalarla yapılan özel anlaşmalarla, özel koşullarda kredi limiti ve vade tanımlanması ve nakit akışınızı etkilemeyecek diğer seçenekler belirlenir. İsteği halinde, her supp-tr üyesine, banka kriterlerine uygun bir kredi limiti tanımlanır.

7- ) Supp-tr ne kadar güvenli?

Supp-tr, ilgili yasal prosedürler ve bankacılık kriterleri ile en yüksek güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bütün tedarik, ödeme, veya satış ve tahsilat süreçleriniz hem supp-tr nin hem de ilgili bankanın maksimum güvenlik önlemleri ile koruma altındadır.

8- ) Supp-tr, siparişimi nasıl teslim alabilirim?

Supp-tr’nin anlaşmalı kargo, lojistik veya nakliye firması eli ile , siparişinizi, kararlaştırılan teslimat yöntemi ile, belirlenen tarihlerde, belirtmiş olduğunuz adreste teslim alırsınız. Siparişinizde, teslim almaya yetkili kişileri belirtmeniz gerekmektedir. Teslimat ve ürün onayınızın arkasından, faturanız adresnizie gönderilir.

 

9- ) Supp-tr, Ar-Ge ve İnovasyonla geliştirdiğimiz ya da yeni icad edip de piyasaya çıkardığımız ürünlerle ilgili destek veriyor mu?

Supp-tr’nin üstlendiği misyon gereği, işletmelerin satış ve ihracatında olumlu etki sağlayacak ar-ge ve yenilikçi ürünler özellikle desteklenmekte ve ücretsiz olarak hem sitemizde, hem de e bültenlerle doğrudan bütün üyelerimize duyurulmaktadır. En hızlı ve en sağlıklı olarak, hedef müşteri kitlenize ürünlerinizle ilgili bilgileri ulşatırmanız tarafımızdan sağlanmaktadır.

10- )  Supp-tr de fiyatlandırma nasıl yapılıyor?

Tedarik etmek istediğim ürünlerle ilgili, miktara ya da üründeki mümkün özel isteğe bağlı değişikliklere göre özel fiyat teklifi isteyebilirmiyim?

Supp-tr, hem vizyonu, hem misyonu gereği, tedarik sağlamak isteyen işletmelerimize en uygun ve rekabetci fiyatları sağlamaya çalışmakta, satıcılarla anlaşmalarını bu koşullarda yapmaktadır. Dolayısı ile, Supp-tr fiyatları size her zaman avantaj sağlamayı hedefler. Ancak, özel koşullarda, yüksek miktarlı alımlarda, her ürün için bir teklif isteme butonu vardır. Yüksek miktarlı alımlarda, Supp-tr den, özel fiyat isteyebilirsiniz.  Bunun için satın almak istediğiniz ürünlerle ilgili kendi teklifinizi  verebilir veya  Supp-tr den revize edilmiş teklif talep edebilirsiniz.

11-) Supp-tr ürün kategorilerinde, firmamıza ayrılan alana en fazla ne kadar ürün girilebilir?

12-) SuppTr ile hangi ülkelere ihracat yapabiliriz? 

Supp-tr' de üyelerin ürün tanıtımı ve satışı için görsel girişlerinde herhangi bir adet limit bulunmamaktadır. Supp-tr yönetiminin de uygun bulduğu sayıda ürün, ilgili  kategorilerde yer alabilir.

 

 

Supp-tr

NK Proje Geliştirme, Danışmanlık Ltd. Şti.

Bilgi : iletisim@supp-tr.com

Tel : +90 216 368 45 10
Tel: 0 216 368 45 10

Bu Web Sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü görüntü, yazı içeren bilgi, belge ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sinai mülkiyet hakları NK Proje Geliştirme ve Danışmanlık Ltd. Şti’ye aittir. Bu Web Sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.