Sitemize veri girişleri devam etmektedir.
İHRACAT ÇÖZÜMLERİ
supp-tr ye hoş geldiniz
Fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayın

Dikey Rüzgar Türbini Projesi

Ürün kodu: PPA1ENJ00001

YÜKSEK VERİMLİ DİKEY EKSENLİ YÖNLENDİRİCİLİ RÜZGAR TÜRBİN SİSTEMİ
Hedef Kitle : Büyük binalar, ticaret gemileri ve fabrikalar
Çalışma Prensibi:
Parabolik şekle benzeyen ve özel eğime sahip 4 yada türbin büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla kanattan oluşan ve 360° den gelen rüzgarı kullanabilen dikey eksenli rüzgar türbinidir. Bu rüzgar türbini 360° den aldığı rüzgarı kullanarak yüksek verimli mekanik dönüş ve bağlı olduğu alternatörü döndürerek elektrik elde eden dikey eksenli rüzgar türbinidir.
Diğer rüzgar türbinlerinden farkı:
Diğer dikey rüzgar türbinleri rüzgarı etkin kullanamazlar, nedeni ise kanatlarının bir bölümü düz rüzgar alırken diğer bir bölümü ters rüzgara maruz kalır bu yüzden verimleri düşer. Tasarladığım ve deneylerini yaptığım rüzgar türbininde ise, bu çok önemli olumsuzluk ortadan kaldırılmış ve tam tersi verime dönüştürülmüştür. Diğer bir özelliği ise; türbin sistemine eklenen bir mekanizma rüzgarın zayıfladığı durumlarda türbinin dönmeye devam etmesini sağlayarak enerji sürekliliği sağlamasıdır. Bu mekanizma rüzgar türbininin torkunu da büyük oranda artırmaktadır.
AR-GE durumu:
Patent başvurusu yapılmıştır, küçük bir prototipi yapılarak üzerinde gerekli verim testleri yapılmıştır. Benzer dikey eksenli rüzgar türbinlerine göre en verimli türbin olduğu testler sonucunda görülmüştür.

ÜRÜN PATENTLERİ ALINMIŞTIR VE TÜDEP, AR-GE İNOVASYON PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI KAPSAMINDA OLUP, YATIRIMCI VE SANAYİCİLERİN ÜRETİM VE İHRACAT TEKLİFLERİNE AÇIKTIR.

  • Satış Fiyatı:
    0,00 TL
    0,00 TL
  • Siparişleriniz 128 bit SSL güvenliğinde gerçekleştirilmektedir.
  • Telefonla sipariş hattı:
  • Tüm ürünler 7 gün içinde paket içeriği bozulmadan iade alınır.
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

:
: *
Yorumunuz için teşekkür ederiz. Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayına alınacaktır.

Supp-tr

NK Proje Geliştirme, Danışmanlık Ltd. Şti.

Bilgi : iletisim@supp-tr.com

Tel : +90 216 368 45 10
Tel: 0 216 368 45 10

Bu Web Sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü görüntü, yazı içeren bilgi, belge ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sinai mülkiyet hakları NK Proje Geliştirme ve Danışmanlık Ltd. Şti’ye aittir. Bu Web Sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.